logo-2

Bramy garażowe

SEGMENTOWE

Bramy garażowe Fart Produkt przeznaczone są do użytku w zabudowie jedno i wielorodzinnej. Bramy garażowe segmentowe otwierają się pionowo, po otwarciu zostają pod stropem, dzięki czemu zapewniają optymalną ilość miejsca do parkowania w garażu, jak i bezpośrednio przed nim. Co ważne, nasze bramy mogą być montowane już przy minimalnym nadprożu 70 mm. Bramy obsługiwane są za pomocą pochwytów i linki lub (za dopłatą) napędu elektrycznego. Dzięki odpowiedniej budowie paneli, a także uszczelnieniu na całym obwodzie trwałymi uszczelkami, nasze bramy zapewniają doskonałą izolacje termiczną.
Bramy Standard

Bramy w wersji Standard zapewniają doskonałą izolacje termiczną dzięki zastosowaniu paneli o grubości 40 mm wykonanych z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo, powlekanej poliestrem, wypełnione pianką poliuretanową. Bramy są uszczelnione na całym obwodzie, trwałymi uszczelkami, dzięki czemu do garażu nie przedostaje się wiatr czy deszcz a dolna uszczelka niweluje nierówności podłoża. Wyposażone są w sprężyny skrętne oraz solidną konstrukcję wykonaną ze stali ocynkowanej ogniowo. Specjalny kształt paneli eliminuje możliwość przytrzaśnięcia palców.

Budowa
bramy
Głównymi elementami konstrukcji bramy garażowej są: pancerz, zespół nośny oraz zespół napędowy. Konstrukcja nośna bramy jest wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo. Jej najważniejszymi elementami są prowadnice pionowe i poziome – to w nich porusza się pancerz bramy. Kluczowym elementem zespołu napędowego jest wał wyposażony w sprężyny skrętne, których zadaniem jest kompensacja ciężaru pancerza bramy. Ich wytrzymałość to ponad 15000 cykli, czyli 15 lat bezawaryjnej i stabilnej pracy bramy.

Pancerz
bramy
Pancerz bramy dzielony jest na sekcje składające się z paneli wykonanych z blachy stalowej (0,5 mm), ocynkowanej ogniowo i powlekane poliestrem. Dwuścienne panele o wysokości 500 mm lub 610 mm są izolowane pianką bezfreonową, poliuretanową o grubości 40 mm a ich boki zabezpieczone okuciami z blachy ocynkowanej. Ilość i wysokość paneli zależy od wysokości bramy, możliwe jest też zastosowanie w jednej bramie paneli o różnych wysokościach. Specjalnie wyprofilowany kształt paneli eliminuje możliwość przytrzaśnięcia palców miedzy segmentami. Dolny i górny panel jest wyposażony w uszczelkę.

Panele Panele występują w trzech typach przetłoczeń: bez przetłoczenia, wysokie, niskie, oraz dwóch typach struktury powierzchni: drewnopodobna (woodgrain) i gładka (smooth).

Rodzaje prowadzeń Prowadzenie STANDARD jest podstawową wersją bram z przednim wałem sprężynowym. W tym systemie wymagana wysok0ość nadproża wynosi 30 0mm, a szerokość węgarków 100 mm. Przy zastosowaniu napędu elektrycznego wymagana wysokość nadproża zwiększa się do 340 mm. Do systemu standard istnieje możliwość doboru dodatkowych akcesoriów takich jak zamek, zabezpieczenie antywłamaniowe, zabezpieczenie przeciwko pękaniu sprężyn, rozwiązania termoizolacyjne (taśma rozprężna).

Minimalne wymiary zabudowy w systemie prowadzenia STANDARD.
B szerokość otworu w świetle 1900 – 5000 mm
H wysokość otworu w świetle 1870 – 2750 mm
N wolne nadproże 300 mm
N* wolne nadproże (brama z silnikiem) 340 mm
L, P szerokość węglarków 100 mm
F głębokość zamocowania prowadnic poziomych H + 450 mm
F* głębokość zamocowania szyny silnika (brama z silnikiem) 3200 jeśli H ≤ 2300 3750 jeśli 2750 ≥ H ≤ 2300


Inne rodzaje prowadzenia.


Więcej informacji dot. prowadzeń zamieszczone jest w ulotce produktowej.

Automatyka Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zainstalowania napędu elektrycznego. Jego dobór zależy od wielkości bramy, jej masy, intensywności użytkowania czy materiałów z jakich jest wykonana.

Typy oferowanych napędów:
Struktura paneli
struktura Smooth struktura Woodgrine
Przetłoczenia paneli
bez przetłoczenia przetłoczenie wysokie przetłoczenie niskie
Dostępność

Panele bramy są malowane od zewnątrz. Od wewnątrz występują tylko w kolorze białym.