1991
Stoldrew rozpoczęcie historii
Początek

Początki sięgają 1991 roku. To wtedy wyjeżdżają od nas pierwsze okna i drzwi drewniane. Stąd nazwa naszej fabryki -  Stoldrew. Na początku pracuje w niej tylko jej założyciel a dzisiejszy Prezes - Marek Piątkowski. Była to stolarnia, której głównym profilem jest produkcja okien i drzwi z drewna. 

2000
Zakup terenów
Zakup terenów

Po 9 latach działalności, w 2000 roku, już jako większy zakład produkcyjny nabywamy dzierżawione do tej pory hale wraz z przyległym do nich terenem. Produkcja wre, tartak, suszarnia i bardzo wysokiej jakości produkty. Klienci polecają a my ledwo wyrabiamy się z pracą. Czas na nowe inwestycje.

2001
Pierwsza linia do produkcji okien PCV
Pierwsza linia do produkcji okien PCV

Zakup pierwszej, na tamte czasy bardzo nowoczesnej i wydajnej linii do produkcji okien PCV.

2003
Kolejna linia do produkcji okien PCV
Kolejna linia do produkcji okien PCV

Ogromny popyt. Dlatego dwa lata później zostajemy nabywcami kolejnej linii. Zwiększamy tym samym produkcję o ponad 100%. 

2007
Rusza produkcja okien i drzwi z aluminium
Linia do produkcji ślusarki aluminiowej

Budowa kolejnej hali oraz zakup dedykowanejj linii do produkcji ślusarki aluminiowej. 

2010
Rozbudowa kompleksu
Rozbudowa o magazyn, halę ekspozycyjną oraz budynek biurowy

Rozrastamy się. Otwieramy również halę ekspozycyjną, na której można obejrzeć ponad 100 okien i drzwi. Do dziś jest to największa ekspozycja w regionie. 

2016 - 2018
Nowa, innowacyjna technologia produkcji okien PCV wraz z rozbudową hali produkcyjnej oraz zakupem maszyn.
„Technologia produkcji okien i drzwi PCV o zindywidualizowanej okleinie w oparciu o autorskie rozwiązanie techniczne firmy STOLDREW”

Innowacje, wyjątkowa autorska technologia z wykorzystaniem potężnej aparatury. Wynikiem jest stolarka w niebanalnej okleinie, z wyeliminowaną "twardą uszczelką", cieplejsze oraz cichsze.
Słowem: PRODUKT IDEAŁ.

2023
Budowa hali produkcji rolet oraz magazynu
Budujemy kolejny magazyn oraz halę produkcyjną.

Kolejne inwestycje. 
Znów przestajemy się mieścić. W związku z coraz większą produkcją rolet zewnętrznych, rozpoczynamy budowę kolejnej hali produkcyjnej. Będzie ona połączona z powierzchnią magazynową. 

Na dzień dzisiejszy możemy pochwalić się nowoczesną linią produkcyjną oraz innowacyjną, autorską technologią pozwalająca produkować okna w technologii bezwypływkowej, eliminując “twardą uszczelkę” dzięki czemu skrzydło bardziej przylega do ramy. Wynikiem tego wyprodukowane przez nas okno odznacza się zdecydowanie lepszymi parametrami termoizolacyjnymi oraz akustycznymi. 
Jako jedni z niewielu w “naszej stajni” posiadamy rewolucyjnego robota Graf Synergy SL4-FF.
 
Przez te 30 lat posiedliśmy wiedzę, doświadczenie i technologie pozwalające sprostać (niekiedy nawet wyprzedzić) oczekiwaniom, potrzebom dzisiejszych czasów. Wiemy jak i potrafimy wyprodukować okna o wyjątkowych parametrach technicznych i wizualnych.
Otaczamy opieką wychodzące z naszej fabryki produkty serwisując je, oraz służąc doświadczeniem ich nabywcom.
 
Nasi inżynierzy, projektanci, technolodzy i monterzy tworzą dla WAS.
 

 

Kilka naszych realizacji